HAKKIMIZDA

Vizyonumuz

Geleceğe yönelik amaçlarımız.
Çığır açan yenilikler sunan müşterilerimize benzersiz rekabet avantajı sağlayan toplumların hayati sorunlarının çözümünü mümkün kılan ve sürdürülebilir değer yaratan başarısı kanıtlanmış yetenekler dünyası.

Vizyonumuzun anlamı nedir?
Dünya, hem coğrafi olarak erişebilirliğimizi hem de sınırlandırılmamış yaklaşımımızı ifade eder. Küresel varlığımız, iş yaptığımız her yere değer kattığımızı gösterir.

 

Başarısı kanıtlanmış yetenekler dünyası
“Başarısı kanıtlanmış yetenek”, hem başarılı geçmişimizi hem de gıpta edilen yetenek havuzumuzu ifade eder. Ancak, sürekli yüksek performans için, var olan yeteneklerimizi iki ana alanda geliştirmeliyiz. İlk olarak, dünyadaki en iyi ve en parlak yetenekleri etkilemeli ve aramıza katmalıyız: Biz en iyilerin çalışmak istediği ilham veren bir marka ve şirket olarak kalmak istiyoruz. İkinci olarak şirket içerisindeki çeşitliliği artırmayı hedefliyoruz; çünkü farklı bakış açıları ve geçmişler yenilikçilik kültürünün anahtarıdır. Bu doğrultuda çok çeşitli yetkinlik ve becerilere sahip olmak için çaba sarf ediyoruz.

Müşterilerimize benzersiz rekabet avantajı sağlamak
“Müşteriler” ifadesi, sadakatleri başarımızın temeli olan şirket ve kişilere odaklanmış olduğumuzu vurgular. Aynı zamanda kendi büyümesinin müşterilerinin büyümesine bağlı olduğunun bilincindeki, büyüme odaklı bir şirketi ifade eder. Bu bir yandan da müşterilerin gerçek ihtiyaçlarının karşılanmasına dönük yeniliklerin uygulanmasının da altını çizer.

“Benzersiz”, uzmanlığımızla müşterilerimize diğer şirketlerin hiçbir zaman sunamayacakları çözümleri sunduğumuzu belirtir. Bu aynı zamanda mükemmelliğe olan bağlılığımızı ve müşterilerimizin karşılaştığı zorlukları iyi anlamamızın onların rakiplerinden farklı olmasını sağlamasını ifade eder.

Sürdürülebilir değer yaratmak
“Sürdürülebilir değer yaratma”nın anlamı tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılamaya adanmışlığımızdır. Bu, sadece temel değerlerimize bağlı kalarak ulaşılabileceğimiz uzun süreli başarı ve etkiyi sağlamak anlamına gelir.

Sürdürülebilir değer yaratmak; güçlü ve güvenilir iş ortağı olmak, müşterilerimize gerçek fayda sağlamak, hissedarlarımız için yüksek kar ile somut, sürekli iş başarıları sağlamak, çalışanlarımıza kişisel ve profesyonel gelişimleri için mükemmel fırsatlar sunmak, tedarikçilerimiz için uzun vadeli bir iş ortağı olmak ve geniş anlamda toplum için etik ve sorumlu şekilde davranmaktır.

Bu ifadeler aynı zamanda Ayka’ın hem kendisi hem de dünya için yapmak istediği katkıyı da özetlerler. Bunları gerçekleştirerek, dünyadaki en değerli şirketlerden biri olmayı hedefliyoruz.